Перший крок зроблено: презентували Концепцію розвитку ядерної медицини та впровадження в Україні виробництва РЛЗ
ДП «УДВП ІЗОТОП» презентувало Концепцію розвитку ядерної медицини та впровадження в Україні виробництва радіоактивних лікарських засобів на підкомітеті з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування під головуванням Валерія Зуба.
Для нас – це ґрунтовний документ про комплексний підхід до розвитку ядерної медицини та запровадження власного виробництва радіофармпрепаратів (РФП) для лікування та діагностики онкологічних діагнозів, виявлення серцево-судинних, ендокринних, нефрологічних, неврологічних та інших захворювань.
Чому це важливо?
- В Україні відсутнє власне виробництво РФП, яке б покрило потребу в них для наших громадян
- Майже всі препарати (за винятком незначної частини діагностичних) та 100% відповідного обладнання постачаються з-за кордону
- Повномасштабне вторгнення рф призвело до закриття авіапростору, що ускладнило шляхи постачання й збільшило час очікування пацієнтами на ліки й препарати для діагностики
- Імпорт завжди здорожчує товар
- Та ще низка пунктів, які ускладнюють доступ наших громадян до якісної, а головне вчасної діагностики та лікування
Що ми пропонуємо?
- Розробити й затвердити державну програму розвитку ядерної медицини
- Створити мережу територіальних центрів онкологічної діагностики з компактними циклотронами (над цим вже працюють МОЗ та ДП «Медичні закупівлі України»)
- створити промисловий циклотронний центр на базі ДП «УДВП ІЗОТОП» з першою в Україні лабораторією контролю якості радіоактивних лікарських засобів за стандартами GMP (над цим працюють наші фахівці).
Дякуємо Валерію Зубу за увагу до даного питання, кожному учаснику окремо за активну участь в обговоренні, за конструктивний діалог за підтримку проєкту Конецпії в цілому: ФДМУ, МОЗ, ДП «Медичні закупівлі України», Держлікслужбі, Держатомрегулювання. Особлива подяка лікарям на науковцям, які висловили свою позицію щодо важливості проєкту й знайшли час приєднатися до засідання: Національний інститут раку, Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, Феофанія клінічна лікарня, ДУ Інститут нейрохірургії ім акад АП Ромоданова НАМН України, Київський міський клінічний онкологічний центр, Кафедра ядерної фізики фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.