ДП “УДВП ІЗОТОП” – учасник науково-практичної конференції RadOnc.ua: «Перспективи та інновації в радіаційній онкології»

30–31 травня у Києві відбулася науково-практична конференція RadOnc.ua: «Перспективи та інновації в радіаційній онкології»

Дана конференція організована Асоціацією радіаційних онкологів України за підтримки провідних профільних установ, у якій взяли участь фахівці з радіаційної онкології, медичної фізики та ядерної медицини, які обговорювали сучасні технології променевої терапії та інноваційні підходи до лікування онкологічних захворювань.

Від ДП «УДВП ІЗОТОП» на конференції виступив Радник директора з науково-технічних питань, професор Ігор Каденко, доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри ядерної фізики та високих енергій КНУ імені Тараса Шевченка. У своїй доповіді на секції «Медична фізика» він представив тему: «Радіоізотопи Lu-177 як трейсери та Sm-153 для ядерної медицини», де висвітлив фізичні властивості та клінічне застосування цих радіонуклідів у таргетній радіонуклідній терапії.

Lu-177 та Sm-153 мають значний потенціал у лікуванні нейроендокринних пухлин, метастатичного раку простати та кісткових метастазів, що робить їх важливими компонентами сучасної ядерної медицини.

Дякуємо організаторам конференції за можливість обміну досвідом та представлення українських розробок у сфері ядерної медицини, які переплітаються з міжнародними практиками у виробництві і застосуванні ізотопних технологій.

ДП «УДВП ІЗОТОП» у складі трейд-місії «REBIRTH OF UKRAINE 2025» у Великобританії🇬🇧

Команда ДП «УДВП ІЗОТОП» на чолі з директором Володимиром Калачиком, у складі офіційної делегації, долучилася до міжнародної торгово-економічної ініціативи «REBIRTH OF UKRAINE» — Українсько-Британської трейд-місії, спрямованої на відновлення та підтримку економіки України. Захід відбувся у Лондоні та Единбурзі з 19 по 28 травня 2025 року.

Організаторами місії виступили провідні українські та британські організації, зокрема : Economy of Trust Ukraine Inc., Клуб мерів (ГО «Клуб Мерів»), Українська Агенція Муніципального Економічного розвитку UMEDA, Nazovni.online (МП NAZOVNI), Embassy of Ukraine to the UK (Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії), а також Департамент бізнесу та торгівлі Великої Британії у співпраці з низкою інституцій-партнерів.

Ця масштабна платформа об’єднала представників державних структур, муніципалітетів, венчурного бізнесу, інвестиційних фондів, технологічних хабів, торгово-промислових палат і енергетичних кластерів обох країн. Основна мета — синергія ресурсів, інтелектуального капіталу та технологічного ноу-хау для побудови стійкої, інноваційно орієнтованої та інвестиційно привабливої економіки України.

У межах місії відбулися численні заходи: бізнес-форуми, панельні дискусії, стратегічні воркшопи, В2В-зустрічі та нетворкінг-платформи, відвідування підприємств і інститутів, що проходили на ключових майданчиках: — в Посольстві України у Великій Британії, Університеті Ковентрі, Парламентах Англії та Шотландії, а також у міських адміністраціях Лондона та Единбурга.

Під час місії відбулися зустрічі делегації з:
☑️ Надзвичайним і повноважним Послом України у Сполученому Королівстві Великої Британії Валерієм Залужним
☑️ Лордом Мером City of London Alastair John Naisbitt King
☑️ Головою CPG (Convener Cross-Party Group on Ukraine) Колін Бітті (Colin Beattie MSP).
☑️ Першим міністром Шотландії Джоном Свінні (John Swinney MSP)
☑️ Секретарем Кабінету міністрів з питань конституції, зовнішніх справ та культури (Cabinet Secretary for the Constitution, External Affairs and Culture) Ангус Робертсон (Angus Robertson MSP) Ангусом Робертсон (Angus Robertson)
☑️ Міністром бізнесу Річардом Лоххедом (Richard Lochhead MSP)
☑️ Лордом-Провостом Робертом Олдріджом (Robert Aldridge)
☑️ Головою Единбурзької ТПП, Ліз Макареви (Liz Mcareavey) та Представниками City Chambers
Особливою подією стала участь у церемонії підписання історичного Меморандуму про взаєморозуміння і економічну підтримку між МЗС України та Секретаріатом Кабінету Уряду Шотландії, що відкриває нові горизонти соціально-економічної, наукової та культурної інтеграції між нашими державами.

Під час офіційних заходів команда ДП «УДВП ІЗОТОП» презентувала свої флагманські ініціативи, зокрема проєкт створення високотехнологічного циклотронного центру для виробництва радіоізотопної продукції, розвиток інфраструктури для генерації альтернативної енергії, формування цифрової аналітичної лабораторії для моніторингу джерел іонізуючого випромінювання. Також були обговорені моделі фінансової та технічної підтримки з боку британських партнерів у межах міжнародного науково-промислового співробітництва.

Крім того, в рамках візиту відбулася стратегічна зустріч з представниками Бристольського університету, в ході якої були визначені ключові вектори співпраці у сфері досліджень, ядерних технологій та радіаційної безпеки, спільних технологічних розробок, академічних обмінів та підвищення кваліфікації персоналу. Результатом перемовин стало підписання Меморандуму про науково-технічне співробітництво і партнерство.

ДП «УДВП ІЗОТОП» продовжує активно розширювати свою присутність на міжнародній арені, інтегруючись у глобальні інноваційні екосистеми, просуваючи українські ініціативи та формуючи надійну основу для майбутніх проєктів транснаціонального і міжнародного значення.

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Онкологія та суміжні дисципліни: інтеграція технологій у діагностику та лікування»

29–30 травня 2025 року в місті Харкові відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Онкологія та суміжні дисципліни: інтеграція технологій у діагностику та лікування», організована Інститутом медичної радіології та онкології ім. С.П. Григор’єва НАМН України.

Державне підприємство «УДВП ІЗОТОП» мало честь виступити співорганізатором цього важливого наукового заходу, що зібрав провідних спеціалістів у галузі онкології, радіології та медичних інновацій з усієї України та з-за кордону.

Захід урочисто відкрив директор Інституту —
Красносельський Микола Віллєнович,
професор, доктор медичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2017 р.).

Від підприємства взяли активну участь у конференції заступник директора з комерційних питань Король Оксана і начальник відділу ізотопної продукції Данчук Наталя:
▪ презентували актуальні доповіді про застосування радіофармпрепаратів у діагностиці та терапії онкологічних захворювань;
▪ долучилися до професійного обговорення інноваційних технологій у лікуванні.

Щиро дякуємо організаторам, зокрема Інституту медичної радіології та онкології ім. С.П. Григор’єва, за можливість бути частиною такої масштабної ініціативи. Переконані, що міждисциплінарна взаємодія, обговорення та впровадження сучасних технологій — це запорука розвитку української медицини у сфері онкології.

ДП «УДВП ІЗОТОП» разом із міжнародними партнерами продовжує відкривати нові можливості у міжнародних відносинах.

У період з 5 по 9 травня 2025 року відбулася економічна місія делегації сформованої на чолі Київська торгово-промислова палата / Київська ТПП / Kyiv CCI до Італії.

Центральною подією місії стало підписання меморандуму про співпрацю між Київська торгово-промислова палата / Київська торгово-промислова палата / Київська ТПП / Kyiv CCI та Camera di Commercio di Como-Lecco.
Для інформації ТПП Комо-Лекко найбільша торгово-промислова палата Італії, яка охоплює весь індустріально-технологічний і культурний регіон північної Італії і регіону Ломбардії, що відкриває великі можливості для розширення співпраці між промисловцями та виробниками обох країн.

У межах програми директор ДП «УДВП ІЗОТОП» представив підприємство як стратегічного партнера для міжнародної кооперації у сферах ядерної медицини, радіаційної безпеки та технологічних рішень. Також відбулися низка B2B-зустрічей з італійськими компаніями, науковими інституціями та інноваційними центрами. Обговорювалися перспективи можливої співпраці, представлення італійських виробників в Україні, обміну досвідом, а також реалізації спільних науково-технічних проєктів.

Висловлюємо щиру подяку Київській торгово-промисловій палаті та Camera di Commercio di Como-Lecco, і підприємцям та бізнесам Італії, які проявили інтерес до зустрічі з делегацією України, за високий рівень організації, ефективну координацію та В2В зустрічі безпосередньо на виробництвах.

Виявлена італійською стороною зацікавленість у предметній співпраці з підприємствами, які мають чітко сформовані пріоритети розвитку, прозору інвестиційну стратегію та вагому роль у структурі державного сектору підкреслюють, що долучення ДП «УДВП ІЗОТОП» до зазначеної ділової місії стало важливим етапом інтеграції підприємства в міжнародні інвестиційні процеси, спрямовані на зміцнення міжнародного іміджу підприємства, та сприятимуть залученню зовнішнього фінансування на реалізацію ключових інфраструктурних і технологічних проєктів і ініціатив.

ДП “УДВП ІЗОТОП” взяло участь у міжнародній зустрічі NRSWG

🗓 29–30 квітня 2025 року
📍 Кишинів, Республіка Молдова

У складі української делегації заступник директора Оксана Король і начальник відділу ізотопної продукції Наталія Данчук долучилися до міжсесійної зустрічі Робочої підгрупи з ядерної та радіологічної захищеності (NRSWG), що відбулася в межах ініціатив Глобального партнерства.

Цей захід став важливою платформою для обговорення стратегічних підходів до міжнародної підтримки України. У центрі уваги — ефективна координація зусиль країн-партнерів, раціональне використання ресурсів та залучення нових механізмів підтримки задля посилення національної й глобальної безпеки.

Фахівці ДП “УДВП ІЗОТОП” представили власну доповідь, у якій висвітлили ключові виклики та напрацювання у сфері забезпечення радіологічної захищеності, а також окреслили перспективні напрями міжнародної співпраці в рамках поточних і майбутніх проєктів.

Ми вдячні міжнародним партнерам за незмінну підтримку. Спільними зусиллями ми зміцнюємо безпечне ядерне майбутнє, що слугує основою стійкості не лише України, а й світової спільноти.

Посилюємо міжнародне співробітництво.

Команда ДП «УДВП ІЗОТОП» у складі офіційної делегації України, провела чергові проєктні зустрічі з Управлінням радіологічної безпеки (ORS) Міністерства енергетики США / Національної адміністрації з ядерної безпеки, та з представниками GRS і  Міністерства закордонних справ республіки Німеччина, які проходили з 12 по 14 квітня 2025 року у м. Прага (Чеська Республіка). 

До складу делегації увійшли представники: ДП «УДВП ІЗОТОП»,  Державного агентства України з управління зоною відчуження, ДСП «ЦППРВ», ДСП «Об’єднання «Радон», ІТЦ «Атоменерготренінг», на чолі з Державною інспекцією ядерного регулювання України.

Нашим партнерам було представлено звіт про реалізацію поточних проєктів і програм, та обговорено нові потенційно можливі напрямки співпраці.

За результатами зустрічей і успішних переговорів, сторони домовилися продовжити і посилити предметну співпрацю для покращення можливостей нашого підприємства у подальшій роботі з джерелами іонізуючого випромінювання і радіоактивними матеріалами, що є вкрай важливим для забезпечення радіологічної безпеки і захищеності, особливо в  умовах воєнного стану в Україні.

Дякуємо нашим партнерам з США та Німеччини за продовження підтримки і співробітництва!