Фахівці ДП “УДВП ІЗОТОП” взяли участь у VI Міжнародній науково-технічній конференції «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику»

26-27 вересня 2024 року ДП «УДВП ІЗОТОП» взяло участь у VI Міжнародній науково-технічній конференції «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику», що проходила у Києві у Великому конференцзалі Національної академії наук України.

Пленарне засідання конференції відкрили Президент Українського ядерного товариства Володимир Холоша, перший заступник Міністра енергетики України Юрій Шейко, академік НАН України, директор ІПБ АЕС НАН України Анатолій Носовський та один із засновників конференції начальник блока Хмельницкої АЕС Олександр Хомич.

Від ДП «УДВП ІЗОТОП» взяли участь 1-й заступник директора Сергій Грінченко, заступник директора з комерційних питань Оксана Король, радник директора з науково-технічних питань професор Ігор Каденко. З доповіддю і презентацією на тему: «Інновації як стратегія розвитку» від підприємства виступила Оксана Король, яка звернула увагу аудиторії на необхідні та суспільно значимі напрямки роботи наукової частини атомно-енергетичного сектору, що сприятимуть підвищенню незалежності держави в такому чутливому сегменті, як забезпечення радіоактивними лікарськими засобами онкологічних хворих України і поділилася планами ДП «УДВП Ізотоп», щодо започаткування на базі підприємства власного виробництва радіофармацевтичних препаратів.

Задачею забезпечення медицини радіоактивними ізотопами опікуються на державному рівні всі провідні країни світу. Так у лютому 2021 року Єврокомісією був прийнятий Стратегічний план із застосування іонізуючого випромінювання в медицині (SAMIRA), який є внеском енергетичного сектору в Європейський план боротьби з раком і відповіддю на висновок Ради ЄС від 24 травня 2019 року щодо неенергетичних ядерних і радіологічних технологій і застосувань.

ДП «УДВП ІЗОТОП» завжди рухається у ногу з часом і використовує інноваційні підходи в своїй діяльності. Ставимо цілі – діємо зараз!

ДП «УДВП ІЗОТОП» провело робочі зустрічі з фахівцями «GRS» Німеччина.

Представники ДП «УДВП Ізотоп» на запрошення Товариства з безпеки установок і реакторів Німеччини (GRS) провели робочі зустрічі та взяли участь у міжнародному семінарі «Безпечне поводження з радіоактивними відходами та радіоактивними джерелами у країнах Східної Європи та Центральної Азії», який відбувався 17-19 вересня 2024 року у м. Берлін. Захід проводився за підтримки Федерального міністерства довкілля, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Німеччини (BMUV), Міністерства закордонних справ Німеччини та Федерального управління з радіаційного захисту (BfS).

У своїй презентації спеціалісти ДП «УДВП ІЗОТОП» представили досвід підприємства щодо поводження з джерелами іонізуючого випромінювання, у тому числі в рамках реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги, які фінансувалися Федеральним Урядом Німеччини через GRS.
Були намічені та обговорені плани на подальше співробітництво і реалізацію спільних проєктів.

Серед учасників семінару були присутні представники регулюючих органів та організацій, які працюють з радіоактивними матеріалами, з Німеччини, України, Вірменії, Грузії, Казахстану, Узбекистану, Киргизстану і Таджикистану.
Представники ДП «УДВП Ізотоп» активно брали участь в обговореннях, вивчали міжнародний досвід і обмінювалися практичними знаннями з зарубіжними партнерами.

Це важливий захід, який посилює міжнародну співпрацю в умовах військового стану, є запорукою підтримки України у сфері поводження з джерелами іонізуючого випромінювання, іншими радіоактивними матеріалами і обладнанням.

ДП «УДВП ІЗОТОП» взяло участь в організації і проведенні науково-практичної конференції «Сучасні досягнення ядерної медицини».

ГО «Українське товариство фахівців з ядерної медицини», ДНП «Національний інститут раку» ДП «УДВП ІЗОТОП» провели науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сучасні досягнення ядерної медицини». Захід відбувся 9 – 10 вересня 2024 р. у м. Івано-Франківськ.

Історія такої співпраці нараховує вже 24 роки і спрямована на об’єднання ядерних медиків всієї країни сприяючи обміну досвідом, поширенню знань та пошуку спільних рішень.

Ядерна медицина у світі переживає епоху безпрецедентних наукових і технологічних розробок наразі не доступних лікарям та пацієнтам України, і забезпечує персоналізований підхід до хворих, тобто – розробку кращих стратегій для виявлення та лікування захворювань на основі унікального профілю людини.

Розширене використання методів ядерної медицини прискорює, спрощує та знижує витрати на розробку і надання покращеної медичної допомоги, зменшує витрати на охорону здоров’я та сприяє впровадженню персоналізованої медицини. Їх застосування виходить далеко за рамки діагностики, надаючи підтримку у виборі відповідної терапії, оцінюючи відповідь на терапію та подальше спостереження за станом пацієнта.

На заході обговорювалася актуальність та необхідність затвердження і реалізації «Концепції розвитку ядерної медицини та впровадження в Україні виробництва радіоактивних лікарських засобів» розробленої ДП «УДВП ІЗОТОП», провідними членами Українського товариства фахівців з ядерної медицини та науковцями інших галузей, що спрямована на забезпечення громадян України доступом до якісних медичних послуг та збереження здоров’я нації відповідно до цілей сталого розвитку та окремих положень Стратегії національної безпеки України.