38-ма річниця трагедії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Ми згадуємо героїв і жертв тієї найстрашнішої техногенної аварії, яка сталася на території України у 1986 році та сколихнула весь світ.

Працівники ДП «УДВП ІЗОТОП», зокрема, тодішній керівник підприємства Олександр Солод брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС: боролися з вогнем і розчищали радіаційні завали.

Наше підприємство було також залучено до подолання наслідків катастрофи: у великих масштабах постачало різноманітне обладнання та засоби індивідуального захисту для ліквідаторів, організувало КПП і пункти дезактивації. На базі ДП «УДВП ІЗОТОП» обладнали сервісний пункт ремонту дозиметричної апаратури та транспорту для всіх підприємств зони ліквідації.

20 травня 1986 р. було утворено спеціалізоване Управління будівництва № 605, відоме як УС-605, з метою зведення споруди для довготривалого захоронення 4-го енергоблоку ЧАЕС. Працівники нашого підприємства увійшли до кадрового підрозділу УС-605, який приймав усіх спеціалістів, відряджених на ЧАЕС.

Ми не можемо повернути час назад, щоб «відмінити» катастрофу. Проте в наших силах не повторити подібне. І бути вдячними тим, хто тоді рятував світ.

Це одна з найвідоміших світлин фотокора Ігоря Костіна, який через 14 годин після вибуху на ЧАЕС  піднявся на борт гелікоптера, щоб облетіти епіцентр катастрофи. Його серія фото під назвою «Трагедія Чорнобиля» була удостоєна нагороди World Press Photo 1987 року.

ДП «УДВП ІЗОТОП» та Радіоізотопний центр POLATOM узгодили Меморандум про співпрацю та партнерство

16-17 квітня 2024 року керівництво ДП «УДВП ІЗОТОП» відвідало з офіційним візитом Національний центр ядерних досліджень – Радіоізотопний центр POLATOM у Республіці Польщі.

Тут виробляють радіоізотопні препарати, які використовуються в медицині, науці, промисловості та охороні навколишнього середовища, які постачаються у більш ніж 50 країн світу.

Зокрема, POLATOM є виробником значної частини радіофармпрепаратів (РФП), які ДП «УДВП ІЗОТОП» постачає в Україну для лікування та діагностики онкозахворювань, а також джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ), що широко використовуються на промислових підприємствах та в енергетичному секторі.

Під час зустрічі з польськими колегами обговорили:

  • розширення асортименту РФП, які постачаються в українські медзаклади для лікування та діагностики поширених онкологічних захворювань;
  • можливість переймання досвіду у сфері новітніх ядерних технологій та вивчення результатів клінічних досліджень працівниками ДП «УДВП ІЗОТОП» безпосередньо в Радіоізотопному центрі POLATOM.

Відвідали:

  • виробничі майданчики, де ознайомилися з технологічним процесом виробництва РФП;
  • будівництво промислового циклотронного центру для виробництва радіоізотопів.

«За результатами візиту узгоджено Меморандум про співпрацю та партнерство між ДП «УДВП ІЗОТОП» та «POLATOM», який закріпить наші наміри та розширить можливості для подальшої спільної роботи. Дякуємо нашим польським колегам за обмін досвідом, за підтримку у складний для України час і за прагнення розвивати наше співробітництво й надалі», – зазначає директор ДП «УДВП ІЗОТОП» Володимир КАЛАЧИК.

7 квітня – Всесвітній день здоров’я

7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я. Саме в цей день у 1948 році набрав чинності Статут Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

У 2024 році Всесвітній день здоров’я проходить під гаслом «Моє здоров’я, моє право». Ця тема покликана сприяти утвердженню права кожної людини, де б вона не знаходилася, на якісне медичне обслуговування, освіту та інформацію.

Серед низки чинників, які безпосередньо впливають на здоров’я та життя людей, ВООЗ називає збройні конфлікти, які руйнують життя людей, викликаючи смерть, біль, голод та психологічні страждання.

Незважаючи на війну, яка охопила Україну, ми продовжуємо працювати, долаючи перешкоди, знаходимо шляхи постачання радіоізотопної продукції та джерел іонізуючого випромінювання для потреб наших лікарень, для діагностики та лікування пацієнтів. Адже знаємо, що це рятує життя.