Державне підприємство "УДВП ІЗОТОП"

Історія

Історія 1

Українське державне виробниче підприємство «Ізотоп» (УДВП «Ізотоп») утворене як підприємство з самостійним балансом в серпні 1962 р. під назвою Київська міжреспубліканська контора Всесоюзного об'єднання «Ізотоп» Міністерства середнього машинобудування колишнього СРСР (під егідою Державного комітету СРСР по використанню атомної енергії).

Надалі назва підприємства дещо змінювалася: міжреспубліканське відділення «Ізотоп», міжреспубліканське підприємство «Ізотоп», аж до сучасної, яку підприємство одержало з здобуттям Україною державного суверенітету. За роки незалежності підприємство входило до Міністерства промислової політики України (з врахуванням його реорганізацій та перейменувань).

Історія 2

У 1968 завершилося будівництво першої черги виробничо-складського комплексу з сховищем ізотопів в селищі Проліски Бориспільського району Київської області. В період 1980 – 1996 рр., для забезпечення зрізших виробничих потреб підприємства і покращення умов праці, проведена поетапна повна реконструкція комплексу, розширено його територію, побудовано нові складські приміщення..

В 1986 та наступних роках УДВП “Ізотоп” вносить вагомий вклад у справу ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Здійснюються широкомасштабні поставки різноманітного обладнання та ЗІЗ. Організовуються кілька КПП, пунктів дезактивації, сервісний пункт ремонту дозиметричної апаратури для всіх підприємств зони ліквідації аварії, кадровий підрозділ УС-605, який приймав усіх спеціалістів, направлених у відрядження на ЧАЕС з усього колишнього СРСР. Багато працівників підприємства, в т.ч., директор підприємства Солод О.К., прийняли активну особисту участь у ліквідації аварії.

Історія 3

В кінці 80-х та на початку 90-х років поставлено на серійне виробництво близько 10 типів побутових дозиметрів. Обсяг серійного випуску нараховував сотні тисяч одиниць продукції.

Після розпаду СРСР УДВП “Ізотоп” забезпечило спадкоємність виробничих стосунків з постачальниками Російської Федерації, інших країн СНД та Європи, а також суттєво розширило виробничі зв'язки з країнами Західної та центральної Європи. Підтримуються ділові контакти з фірмами США, Китаю, Канади, Німеччини, Нідерландів, Чехії, Словаччини, Болгарії та інших країн світу.

Історія 4

В 2004 році, на підприємстві в якості його відокремленого підрозділу, почав роботу – Державний регістр джерел іонізуючого випромінювання. Створення Регістру стало важливим кроком в напрямку міжнародної співпраці по контролю за переміщенням ДІВ.

В вересні 2013 року завершено будівництву “гарячої” камери та повну модернізацію системи фізичного захисту транспортно-складського комплексу. Роботи виконувалися в рамках Ініціативи „Глобальне партнерство проти поширення зброї і матеріалів масового знищення» проект міжнародної технічної допомоги за підтримки Уряду Німеччини.

Наказ 1
Наказ 2